| شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٨ |
فهرست اصلی
ثبت نظرات

 

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
اوقات شرعی
اخبار > بررسي راهکارهاي گسترش نظارت بر حوزه تبليغات ديني؛ نقش سازمان‌هاي مردم نهاد


  چاپ        ارسال به دوست

بررسي راهکارهاي گسترش نظارت بر حوزه تبليغات ديني؛ نقش سازمان‌هاي مردم نهاد

مدیر روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (ع) از چاپ کتاب "سازمان‌های مردم نهاد؛ راهکارهای گسترش نظارت بر حوزه تبلیغات دینی" اثر مهری سادات موسوی با همکاری اين پژوهشکده خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سیدروح‌الله دعائی، با اعلام این خبر افزود: این کتاب به همت معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی با همکاری پژوهشکده باقرالعلوم (ع) تدوین و از سوی شرکت چاپ و نشر بین‌الملل منتشر شد.
وی اظهار داشت: هدف کلی این تحقیق استخراج راهکارهای ممکن در ایجاد و تقویت زمینه های لازم نظارت سازمانهای غیردولتی بر تبلیغ و ترویج پیام دینی است. اهداف فرعی این تحقیق عبارتند از: ترسیم وضعیت موجود سازمانهای غیر دولتی فعال در حوزه فرهنگی ـ دینی، شناخت نوع رابطه دولت و سازمان های غیر دولتی فعال در حوزه فرهنگی ـ دینی در نظارت بر تبلیغ و ترویج پیام های دینی، شناخت نوع رابطه سازمانهای غیر دولتی در امر نظارت بر تبلیغ و ترویج پیامهای دینی با یکدیگر، شناخت موانع موجود در نظارت سازمانهای غیر دولتی بر تبلیغ و ترویج پیام های دینی.
دعائی با ارائه توضیحاتی در مورد فصول این کتاب گفت: فصل اول این کتاب کلیات تحقیق را در قالب بیان مسأله، ضرورت و اهمیت موضوع، اهداف تحقیق، سؤالات تحقیق، پیشینه تحقیق، پایان نامه ها و طرح ها، و مقالات بیان می کند. همچنین فصل دوم با عنوان ادبیات تحقیق به بیان تاریخچه سازمانهای غیر دولتی، کلیاتی راجع به سازمان، کلیات سازمانهای غیر دولتی، تعامل دولت و سازمانهای غیر دولتی، مفهوم دین پژوهی و تعریف دین و مباحث بنیادی نظارت می پردازد.
فصل سوم روش تحقیق را مورد بررسی قرار داده است که موضوعات آن از قبیل تعریف مفاهیم، تعریف نظری، تعاریف عملیاتی، جامعه و نمونه آماری، روش گردآوری داده ها، اعتبار و روایی، فنون تجزیه و تحلیل اطلاعات، محدودیتهای تحقیق است.
فصل چهارم به توصیف و تبیین داده ها می پردازد؛ وضع فعالیت سازمان های غیر دولتی فرهنگی دینی، ساختار سازمانهای غیر دولتی فرهنگی دینی، ضرورت شکل گیری سازمانهای غیر دولتی فرهنگی دینی و وضعیت نظارت بر امور فرهنگی دینی عناوین اصلی مطالب این فصل است.
دعائی تصریح کرد: در فصل پنجم نتیجه گیری و پیشنهادات آمده است که مطالب آن عبارت است از: وضعیت موجود سازمانهای غیر دولتی، نحوه تعامل سازمانهای غیر دولتی فرهنگی دینی و سازمانهای دولتی، نحوه نظارت سازمانهای غیر دولتی فرهنگی دینی بر تبلیغ و ترویج، موانع موجود در نظارت سازمانهای غیر دولتی فرهنگی دینی بر تبلیغ.
این کتاب در 332 صفحه در قطع وزیری، شمارگان 1100 نسخه و قیمت 8000 تومان وارد بازار کتاب شده است.


١٠:٣٣ - 1391/09/25    /    شماره : ٤٤    /    تعداد نمایش : ١٤٩٤سایت های مرتبط
نظرسنجی
به نظر شما از نظر کیفی مطالب سایت چگونه است؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 604642
 بازدید امروز : 206
 کل بازدید : 1683069
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/2031
تمامی حقوق این سایت برای این سازمان محفوظ می باشد.