| دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨ |
فهرست اصلی
ثبت نظرات

 

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
اوقات شرعی
ميانمار

"به نام خدا"

 

بيانيه اتحاديه بين المللي زنان پيرو اديان توحيدي در محكوميت فاجعه ميانمار:

اينك در هزاره سوم ميلادي يك هولوكاست و يا به تعبيري نسل كشي واقعي در ميانمار در حال وقوع است. سكوت اكثر رسانه ­هاي غربي در خصوص جنايات تكان دهنده دولت ميانمار و بوداييان اين كشور عليه مسلمانان همچنان ادامه دارد. نظاميان اين كشور مردم مسلمان را مورد ضرب و شتم قرار داده، زنان را جلوي چشم ديگران مورد تجاوز قرار مي­دهند، مردان را مصلوب، و كودكان را به قتل مي­رسانند. هر روز شمار زيادي از مسلمانان از فشارهاي نظاميان ميانماري به اردوگاه­ هاي مرزي پناه مي­برند. اسفناك­تر اين كه نظاميان قصد دارند همانگونه كه صهيونيست ­ها مسلمانان فلسطيني را از خانه و كاشانه­ هاي خود آواره كرده و يهوديان را جايگزين آنها كردند، بودايي ها را به ايالت آراكان، در غرب ميانمار كه در گذشته مسلمان نشين بوده است، گسيل دارند.

متأسفانه در اين عصر كه فرياد دموكراسي خواهي غربيان به ويژه سازمان ­هاي بين المللي گوش فلك را كر كرده است جنايات بي­شماري زير چتر دموكراسي خواهي انجام مي­ شود. در برمه مسلمانان مظلوم ميانماري در ميان سكوت جامعه بين الملل به ويژه كشورهاي مسلمان كشته مي­ شوند. علاوه بر اين، كشورهاي غربي و مدعيان حقوق بشر و دمكراسي نسبت به اين جنايات گسترده توجهي نداشته و رسانه­ هاي غربي نيز در اين خصوص سكوت اختيار كرده ­اند.    

اينك فاجعه­ ي ميانمار آينه ­اي است كه چهره واقعي بسياري از سازمان­ هاي بين المللي و كشورهای مدعی دروغین حقوق بشر را نمايان ساخته است.

اكنون مسلمانان مظلوم ميانمار در وضعيت بسيار سختي بسر مي­ برند. به راستي چگونه مي­ توان آنچه را در ميانمار مي­گذرد توجيه كرد؟

آنچه مسلم است اينكه نجات مسلمانان ميانمار از ظلمي كه به آنها مي­ رود وظيفه انساني همه­ ي آزادگان و بشر دوستان دنيا و همچنين وظيفه شرعي همه مسلمانان جهان است. بي­ شك مسلمانان و انسان­ هاي آزاد انديش اينگونه جنايات را در هر نقطه از دنيا، بخصوص در ميانمار بر نمي­ تابند.

به نظر مي ­رسد وقت آن رسيده كه جامعه ­ي بين الملل به ويژه سازمان­ هاي بين المللي دفاع از حقوق بشر با پايان دادن به استانداردهاي دوگانه خود جايگاه خود را بيش از اين در اذهان ملل نزول ندهند.

بجاست سازمان ملل سكوت خود را در مقابل ريخته شدن خون جمع زيادي از مسلمانان ميانماري پايان دهد و براي حل اين بحران به مواد حقوق بشر به ويژه مواد تصويب شده در سال هاي 1948، 1949، 1969... و همچنين اعلاميه حقوق بشر توجه كند. لازم به ذكر است در ماده 1 و 2 اعلاميه جهاني حقوق بشر درباره حق زندگي، آزادي، امنيت همه­ ي بشر چنين تأكيد شده است: «همه­ ي انسان ­ها از نظر حيثيت و حقوق برابر به دنيا مي­ آيند و حق دارند از تمامي حقوق و آزادي ­هاي تعيين شده در اعلاميه حقوق بشر، بدون هيچ نوع تمايز مانند نژاد، رنگ، جنس، زبان، مذهب، عقايد سياسي، و... اصل و نصب ملي يا اجتماعي، دارايي، تولد يا موقعيت هاي ديگر برخوردار باشد.» بدين منظور بايسته است سازمان ملل با پايان دادن به سكوت خود در مقابل پايمال شدن حقوق بشر در  ميانمار از حقوق بشر واقعي دفاع كند.

زنان و کودکان از آسیب پذیرترین اقشار در تمامی صحنه­ ها و در جنگ و خشونت به شمار می ­روند. در میانمار نیز زنان و کودکان از این قائده مستثنی نیستند. با توجه به تصویب کنوانسیون حقوق کودک و همچنین کنوانسیون رفع تبعیض از زنان، کشورها موظفند تضمین هایی برای بقاء، و حمایت از کودکان و رفع تبعیض و خشونت از زنان فراهم سازند.

اتحاديه بين المللي زنان پيرو اديان توحيدي ضمن محكوم نمودن اين جنايات بي­ شرمانه نسبت به مسلمانان در ميانمار از همه­ ي مجامع آزاد بين المللي و سازمان­ هاي دفاع از حقوق بشر و نيز دولت­ ها و ملت­ هاي مسلمان مي­ خواهد كه نقش حياتي خويش را در جهت توقف اين رويداد فاجعه بار به عمل آورند.

اين اتحاديه با اعتقاد به دمكراسي واقعي و حفظ كرامت و ارزشمندي همه­ ي انسان­ ها از پيروان واقعي اديان توحيدي مي­ خواهد كه در پايان دادن به اين فاجعه غم­ انگيز گام­ هاي بلندي را بردارند و سكوت خود را بشكنند چرا كه سكوت بدتر از فاجعه است.

سایت های مرتبط
نظرسنجی
به نظر شما از نظر کیفی مطالب سایت چگونه است؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1897
 بازدید امروز : 17
 کل بازدید : 1683268
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 0/1875
تمامی حقوق این سایت برای این سازمان محفوظ می باشد.