| پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨ |
فهرست اصلی
ثبت نظرات

 

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
اوقات شرعی
اهانت به رسول گرامي اسلام(ص)

بسمه تعالی

« بیانیه جمعی از انجمن های غیر دولتی در محکوم نمودن اهانت به ساحت پیامبر گرامی اسلام »

در قرن بیست و یکم که بسیاری از کشورها ادعای احترام به اعتقادات و دیدگاه های ملل را در قالب رعایت دمکراسی و احقاق حقوق بشر مطرح می کنند ، فیلم سازی به نام «سام باسیل» با ساخت فیلمی به ساحت مبارک پیامبر گرامی اسلام توهین نموده و متاسفانه «تری جونز» کشیش آمریکائی نیز آن را منتشر کرده است. اکنون با ساخت این فیلم موهن علیه حضرت محمد ( ص ) پیامبر رحمت و مهربانی ، نه تنها قلوب بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان به درد آمده ، بلکه باعث شعله‌ور شدن نفرت مذهبی در میان پیروان دیگر ادیان نیز گردیده است .اینگونه حرکات شیطانی ادامه پروژه اسلام هراسی و نگرانی استکبار و صهیونیسم از گرایش روز افزون موج بیداری اسلامی است .

براساس ماده 20 میثاق حقوق مدنی و سیاسی اعلامیه جهانی حقوق بشر ، دولت‌ها نه تنها موظفند از سخنانی که موجب ایجاد تنفر مذهبی و دینی و نیز درگیری میان اهل ادیان و عقاید می‌شود، جلوگیری کنند، بلکه وظیفه دارند از نشر و توزیع دیدگاه‌های دینی خشن که باعث نقض حقوق و آزادی های دیگران می شود نیز جلوگیری نمایند. علاوه بر این، بر اساس قوانین فقهی و حقوقی مسلمانان ، کسی که به پیامبر اسلام(ص) توهین کند مستحق کیفر است؛ چرا که به باورها و عقاید جامعه اسلامی که تشکیل‌دهنده رکن اساسی آن جامعه هستند، بی‌احترامی کرده و نظم عقیدتی و مذهبی را مخدوش نموده است.

بدین ترتیب ، ما جمعی از نمایندگان سازمان های غیردولتی، اين اقدام  توهین آمیز، زشت و هتاكانه را محكوم نموده و از تمامي آزادگان جهان و پيروان راستين اديان الهي مي‌خواهیم در مقابل اينگونه جريانات ضدانساني آرام نگيرند.

بر اساس این بیانیه، حضرت محمد ( ص ) ، منادی صلح و پیام آور مهربانی و هدایت کننده بشر است و توهین به آن حضرت بی احترامی به ارزش‌های والای یک و نیم میلیارد مسلمان در سراسر جهان است.

ما نمایندگان سازمان های غیردولتی از دولتمردان كشورهاي اسلامي و همچنین سازمان كنفرانس اسلامي و ديگر مجامع رسمي و بين‌المللي تقاضا داریم به وظيفه انسانی خود در مقابل اینگونه اقدامات زشت و ناپسند جامه عمل پوشانده و راهبرد مناسبی در برابر آن اتخاذ نمایند .

سایت های مرتبط
نظرسنجی
به نظر شما از نظر کیفی مطالب سایت چگونه است؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2019
 بازدید امروز : 141
 کل بازدید : 1684280
 بازدیدکنندگان آنلاين : 12
 زمان بازدید : 0/2188
تمامی حقوق این سایت برای این سازمان محفوظ می باشد.