| پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨ |
فهرست اصلی
ثبت نظرات

 

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
اوقات شرعی
پیام حضرت امام خطاب به مسیحیان جهان

گوشه ای از پیام حضرت امام خطاب به مسیحیان جهان

«خوشا به حال آنانکه گرسنه و تشنه عدالتند، از آن رو که سیر نخواهند شد. (انجیل متی)


عید سعید میلاد مسیح پیامبر عظیم الشأن که برای طرفداری مظلومان و برقراری عدل و رحمت مبعوث و با گفتار آسمانی و کردار ملکوتی خود ظالمان و ستمکاران را محکوم و مظلومان و مستضعفان را پشتیبانی فرمود بر ملتهای مستضعف جهان و ملّت مسیح و مسیحیان هم میهن مبارکباد. هان ای پدران کلیسا و روحانیون تابع حضرت عیسی به پا خیزید و از مظلومان جهان و مستضعفان گرفتار در چنگال مستکبران پشتیبانی کنید و برای رضای خدا و پیروی دستور حضرت مسیح یکبار ناقوسها را در معابدتان به نفع مظلومان ایران و محکوم نمودن ستمگران به صدا درآورید.


خوشا به حال آنانکه گرسنه و تشنه عدالتند و از بهر عدالت زحمت می کشند و وای به حال آنانکه برخلاف دستور عیسی مسیح و برخلاف دستور همه پیامبران به نفع ظالمان و جاسوسان و پایمال کنندگان حقوق ملّتها زحمت می کشند. و ای ملت مسیح و پیروان عیسی روح الله به پا خیزید و از شرافت عیسی مسیح و ملت عیسوی دفاع کنید و اجازه ندهید دشمنان تعلیمات آسمانی و مخالفان دستورات الهی ملت مسیح و روحانیت عیسی را به خلق های مستضعفه جهان بد معرفی کنند.


هان ای پدران کلیسا به پا خیزید و عیسی مسیح را از چنگال این دژخیمان نجات دهید که آن پیامبر بزرگ از ستمگری که دین را وسیله ظلم، و دعا را وسیله رسیدن به مسند ستمگری به بندگان خدا قرار می دهد بیزار است که دستورهای آسمانی همه برای نجات مظلومان از ملکوت نازل شده اند. و ای مستضعفان جهان برخیزید و هم پیمان شوید و ستمگران را از صحنه برانید که زمین از خداست و وارث آن مستضعفانند.

1. جایگاه ادیان الهی در اندیشه امام خمینی: حضرت امام خمینی در تمام پیام ها و سخنرانی هایشان به این نکته مهم اشاره دارند که تمام ادیان الهی برای تربیت روح انسان آمده اند. و این مشخصه یعنی تربیت روح را ما فقط در ادیان الهی می بینیم. از دیدگاه ایشان که دیدگاه یک متفکر برجسته دینی و عالم اسلامی است ادیانی که در قرآن کریم از آنها نام رفته است ادیان الهی محسوب می شوند. ایشان همیشه در مورد این ادیان الهی با دیده احترام و تکریم نگریسته اند و این موضوع در تمام سخنان و همچنین رفتار ایشان هویداست. «ما نسبت به مسیحیان و مذهبشان احترام فراوان قائلیم. آنها می توانند آزادانه در کشور ما زندگی کنند. یهودیان و تمام اقلیتهای مذهبی دیگر نیز می توانند در نهایت آزادی در کشور زندگی کنند و ما رفتار محترمانه و موقری با آنها خواهیم داشت

به نظر امام خمینی آنچه که در وجود انسان قابل تکریم و همچنین اهمیت است ، سرشت پاک و روح بی آلایش اوست و هرکس که دارای چنین روحی است انسانی است والا.

در اندیشه حضرت امام پیامبران الهی جایگاهی فوق العاده و بسیار والا دارند و همواره به پیامبران بزرگ الهی هم چون موسی و عیسی با دید تکریم و تعظیم می نگرند. علی الخصوص در مورد حضرت عیسی(ع) که همیشه از ایشان به عنوان طرفدار مظلومان و برقرار کننده عدل و کسی که گفتاری آسمانی و کرداری ملکوتی دارند نام برده اند. و همیشه از حمایت حضرت مسیح(ع) از مظلومان به عنوان شاخص تعلیمات آن حضرت نام می برند و ایشان را موجودی سراسر معجزه می دانند.

«عیسی مسیح همه چیزش معجزه بود ، معجزه بود که از یک مادر باکره متولد شد، معجزه بود که در مهد سخن گفت، معجزه بود که برای بشر صلح و صفا و روحانیت آورد، همه معجزه، همه انبیاء معجزه هستند و همه برای ساختن بشر آمده اند، همه می خواهند که بشر به راه مستقیم الهی سیر کند و همه می خواهند که تمام افراد بشر در صلح و صفا و برادری زیست کنند، این وظیفه مأمورین الهی است که در دنیا آمده اند، برای آنکه بشر را از این عالم به عالم بالا ببرند.»

همچنین ایشان معتقدند که ما به تمام پیروان ادیان الهی در هر جایی از جهان که باشند احترام می گذاریم.

در عین حال حضرت امام این نکته را نیز تذکر می دهند که جدا شدن از اندیشه های الهی دین به شدت خطرناک بوده و باعث ضعف و تفرقه می گردد. ایشان به تمام روحانیون ادیان مختلف توصیه می کنند که پیرو اندیشه های راستین پیامبران الهی باشند و گرفتاریهای بشر را ناشی از همین دوری از راه حقیقی می دانند.

«اگر تعلیمات انبیاء، حضرت مسیح در میان مسیحیین، حضرت موسی در میان کلیمیین، حضرت رسول اکرم(ص) در میان مسلمین آن طوریکه آنها می خواستند تحقق پیدا می کرد این گرفتاریهایی که الآن بر همه بشر در همه جا هست پیش نمی آمد.»

«روحانیت مسیح موظف است به حسب تعلیمات مسیح(ع) و به حسب تعلیم خدای بزرگ، که با این قدرتهایی که برخلاف مسیر انبیاء و برخلاف مسیر مسیح(ع) رفتار می کنند مبارزه معنوی بکنند، آنها را ارشاد بکنند به ملت مسیح، هدایت کنند ملت مسیح را که تبعیت از این قدرتهایی که بر ضد مسیح هست نکنند

در موارد فوق همچنین می توان به پاسخ امام به نامه هایی که توسط پاپ برای ایشان فرستاده شده، اشاره کرد که بسیار با اهمیت است.


سایت های مرتبط
نظرسنجی
به نظر شما از نظر کیفی مطالب سایت چگونه است؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2105
 بازدید امروز : 135
 کل بازدید : 1684274
 بازدیدکنندگان آنلاين : 11
 زمان بازدید : 0/1875
تمامی حقوق این سایت برای این سازمان محفوظ می باشد.