| پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨ |
فهرست اصلی
ثبت نظرات

 

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
اوقات شرعی
روز جهانی کودکان معصوم ، قربانی تهاجم و خشونت

بسمه تعالی

بیانیه روز جهانی کودکان معصوم ، قربانی تهاجم و خشونت                          

از کارکردهای مهم خانواده، تولیدمثل، حفاظت، مراقبت و تامین امنیت و ایجاد زمینه رشد همه‌جانبه فرزندان است. مراقبت و امنیت لازم برای ادامه زندگی سالم جسمانی و روانی از وظایف مهم خانواده است. در همه‌جای جهان کودکان آسیب‌پذیرترین و ضعیف‌ترین قشر جامعه هستند که بدون مراقبت لازم، قادر به ادامه حیات نخواهند بود. بی‌دلیل نیست که سازمان ملل بخشی از کار خود را به حمایت از حقوق کودک اختصاص داده و سعی کرده توجه بشریت را به شکننده و بی‌پناه‌بودن آنها در نبود حمایت‌های خانوادگی، اجتماعی و جهانی جلب کند.

 ما همواره شاهد آسیب‌های جان‌گداز کودکان معصوم در دور و نزدیک خود بوده‌ایم، از آسیب‌های جبران‌ناپذیر در جنگ‌ها، زلزله و ویرانی‌های طبیعی که کودکان به‌راحتی می‌توانند طعمه تاجران انسان شوند تا کودکان‌کار که تا نیمی از شب با دندان‌های به‌هم خورده و تن نحیفشان، چیزهای مختلفی را ... می‌فروشند و ما از کنارشان می‌گذریم.

حال آنکه  باید دانست که کودکان، دنیا را با دیدگاه ساده و صلح‌آمیز خودشان ارزیابی می‌کنند. آنان از درک دیدگاه بزرگسالان عاجزند و با این ساده‌اندیشی جهان را همان‌گونه که می‌بینند وارد آن می‌شوند.قطعا بی مسئولیتی و غفلت از آن می تواند فاجعه بار باشد لذاما زنان عضو اتحادیه پیرو ادیان توحیدی ضمن بزرگداشت این روز و تجلیل از برگزار کنندگان آن به  دنیا اعلام می داریم:

1) از آنجا  که نظام حقوقی هر کشور  بیانگر حقوق و تکالیف انسانها  در آن جامعه است و تجلی قانون مداری، و ایجاد نظم عمومی از اهداف عالی هر نظام حقوقی تلقی می گردد،پس باید به گونه ای  رفتار کرد که هر شخص متعرض به حریم کرامت و زندگی انسانی را شایسته مجازات دانسته ومتعرضان به حقوق کودک با مجازات های سنگینی مواجه شوند. لذا درراستای دفاع از حقوق مظلومین ازهیچ ناهنجاری و رفتار غیرقانونی بر نخواهیم تافت.

2)همچنین   درخواست می کنیم کلیه کشورها و دول انسان دوست جهان ضمن بازبینی بایسته های حمایتی از حقوق  کودکان بار دیگر توجه به آن  را جز یکی از اولویت های  اساسی جامعه خویش قرار داده و با هر گونه  بداخلاقی و ناهنجاری، و زشتی که در پس پرده کودک آزاری قرار دارد و موجب آزار وجدان عمومی  می گردد، مقابله نموده و رشد و بالندگی کودکان را باعث گردند.

3) طبیعتا  رفع خلاءهای موجود، رویکردی تازه  ای در حمایت از حقوق کودکان ایجاد خواهد کرد که می تواند انسان مداری و حفظ حرمت حقوق بشر از بدو تولد، را دستمایه رشد و توسعه کشورها قرار دهد پس بیایم با تضمین تحقق این حقوق، استثمار در اشکال گوناگون، سوء استفاده جنسی، خرید و فروش انسان، شکنجه، اعدام، توقیف و حبس غیرقانونی را برای کودکان ممنوع اعلام کرده و کودکان را در برابر مواد مخدر، بازسازی اجتماعی، بیمه و خدمات اجتماعی، سوء استفاده، بازی و اوقات فراغت، خدمت وظیفه، نگهداری و تربیت، آزادی های عقیده و بیان، آزادی های فردی و گروهی، صیانت از حریم خصوصی، حق زندگی و حیات، حق استفاده از وکیل، هویت شخصی، تابعیت و حقوق مربوط به بدو تولد و انتخاب نام مورد حمایت کامل قرار دهیم.

در پایان امید آن داریم تا با تدوین قانونی جامع و فراگیر در حوزه حقوق کودک و التزام کلیه کشورها به اجرا آن ، انسان محوری و صیانت از حقوق وی در برنامه توسعه همه جانبه کشور جامه عمل به خود بپوشاند و پدیده های زشت و ضد اخلاقی  کودک آزاری و تعرض به حقوق اطفال بی گناه از جامعه بشریت زدوده شود و زمینه رشد و تعالی کودکان آینده برای ساختن جهانی زیباتر و بهتر فراهم آید.


 

                                               اتحادیه بین المللی زنان پیرو ادیان توحیدی

                                         92/2/13

سایت های مرتبط
نظرسنجی
به نظر شما از نظر کیفی مطالب سایت چگونه است؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1973
 بازدید امروز : 171
 کل بازدید : 1684310
 بازدیدکنندگان آنلاين : 12
 زمان بازدید : 0/1875
تمامی حقوق این سایت برای این سازمان محفوظ می باشد.