| دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨ |
فهرست اصلی
ثبت نظرات

 

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
اوقات شرعی
تحريم نقض حقوق بشر

به نام خدا

"تحریم نقض حقوق بشر"

7 مارس  2013( 17 اسفند 1391)

بيانيه قرائت شده در صحن عمومي سازمان ملل:

آقای رییس :

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و استقلال و آزادی از بند مستکبرین،اعمال تحریم و تهدیدها همواره ابزاری در دست قدرتمندان برای به زانو در آوردن ایران مستقل بوده است.

تحریم های علیه ایران توسط کشورهایی که عضو سازمان ملل و از مدعیان حقوق بشر می باشند را می توان از چندین جهت مورد توجه قرار داد: مانند تحریم اقتصادی، تحریم علمی، آموزشی و مطالعاتی، تحریم سیاسی، تحریم فروش تسلیحات نظامی و ... .

احترام جهانی و رعایت واقعی حقوق بشر و آزادی های اساسی از جمله اصول اولیه برای اعضاء سازمان ملل است. اگرچه کشورهای قدرتمند هیچ یک به تعهدات خود پایبند و همواره بی احترامی به حقوق کشورها را از طرق مختلف دنبال می کنند، که تحریم برعلیه یک کشور و مردم آن سرزمین از جمله نقض آشکار حقوق ملت هاست.

در حالی که طبق بند ماده2 اعلامیه جهانی حقوق بشر کشورهای امضا کننده متعهد می شوند از هرگونه عملی که در توانمندسازی کشورهای دیگر اخلال ایجاد می کند، پرهیز نمایند.

اما جامعه جهانی هرروز بیش از پیش شاهد انواع فشارهای گوناگون کشورهای توسعه یافته علیه کشورهای درحال توسعه هستند.

تحریم علمی و تحقیقاتی: (تحریم شرکت ها و نهادهای تحقیقاتی ایران نظیر مرکز تحقیقات تولید سوخت هسته ای اصفهان)

تحریم های تجاری و بازرگانی: (جلوگیری از عضویت تجارت جهانی، افزایش تعرفه¬ی صادرات کالا به ایران، افزایش تعرفه واردات کالاهای ایرانی و...)

تحریم های ارتباطی و عبور و مرور: (جلوگیری از پرواز هواپیمایی های جمهوری اسلامی ایران از آسمان سایر کشورها، و پهلوگیری ناوگان کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران در بنادر خارجی و...)

تحريم اقتصادی: (جلوگیری و قطع واردات بنزين به ایران، جلوگیری و قطع صادرات نفت و گاز از سوی ایران، جلوگيري از سرمايه گذاري شركت هاي فرا مليتي در صنايع نفت و گاز ايران.

تحريم هاي رسانه اي و ماهواره ای: تحريم ايميل هاي ايران همانند اعمال برخي محدوديت ها توسط دو شركت گوگل و ياهو، حذف ايران از شبكه هاي ماهواره اي .

تحریم های دارویی :

بر اساس ماده 25 اعلامیه جهانی حقوق بشر هر کسی حق دارد خود و خانواده اش طبق استانداردهای مناسب سلامت و رفاه از جمله مراقبت های پزشکی لازم زندگی کند ,در حالیکه ما هر روز شاهد اخباری تکان دهنده در مورد تعدادی از زنان و کودکان بیمار در بیمارستانها که به دلیل کمبود دارو با مرگ دست به گریبانند , هستیم .

اثرات تحریم دارو بیش از همه توسط بیماران سرطانی , هموفیلی ,تالاسمی و نیز بیماران دیالیزی کلیه احساس می شود ,در حالیکه هیچ یک از این گروهها قادر نخواهند بود که با تاخیر و یا قطع دارو مواجه شوند . 

این تحریم ها در تقابل آشکار با حقوق اساسی ملت ها بویژه زنان و کودکان در مسیر توانمندسازی آنهاست.

حق امنیت اجتماعی ،اقتصادی، علمی، ارتباطی و ... طبق ماده 22 اعلامیه جهانی حقوق بشر محترم شمرده شده است در حالیکه  تناقض در رفتار و اعمال کشورهای توسعه یافته , از یک طرف مبین ناکارآمدی سازمان ملل در پیگیری مطالبات برحق ملت هاست,و از طرف دیگر موجب زیر سئوال رفتن استقلال این سازمان به عنوان سازمانی که می بایست با عدم وابستگی در مسیر احیای حقوق تمامی ملت ها و برقراری صلح جهانی اقدام نماید, می شود .

لذا تلاش برای دست یابی به ماهیت اصلی سازمان ملل به عنوان سازمان پاسداشت حقوق ملت ها طی تغییر ساختاری و اصلاح مصوباتی که زمینه ساز نقض تبعیض و اعمال دو گانه معدودی از کشورها بر علیه اکثریت دیگر می باشد، از جمله ضروریات برای توانمندسازی کلیه کشورهای عضو و دستیابی به صلح و عدالت جهانی است."

اتحاديه بين‌المللي زنان پيرو اديان توحيدي

سایت های مرتبط
نظرسنجی
به نظر شما از نظر کیفی مطالب سایت چگونه است؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1901
 بازدید امروز : 125
 کل بازدید : 1683376
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/2188
تمامی حقوق این سایت برای این سازمان محفوظ می باشد.