| شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٨ |
فهرست اصلی
ثبت نظرات

 

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
اوقات شرعی
بيانيه اتحاديه بين المللي زنان پيرو اديان توحيدي

بسمه تعالي

بيانيه اتحاديه بين المللي زنان پيرو اديان توحيدي


روز دوشنبه رهبر گروه افراط گرای "بوکوحرام" که نام اسلام و اسلامگرایی را به ناروا به یدک می کشد با انتشار یک نوار ویدئویی مسئولیت ربایش 200 دختر دانش آموز ربوده شده نیجریه ای را بر عهده گرفت و گفت : آنها را در بازار خواهد فروخت.خبر زمانی بیشتر تاسف انگيز  و ناراحت کننده است که " ابوبکر شکائو" رهبر این گروه تروریستی و تندرو در جای جای سخنان خود به " الله " استناد کرده و اقدامات زشت و شنیع خود را به دستور الله خوانده  و گفته است كه با دستور الله  مي بايست مانع تحصيل دختران و مجبور كردن آنان به  ازدواج مي شده است.

گروه بوکوحرام همانند گروه مشابه خود یعنی طالبان مخالف درس آموزی و تحصیل دختران و زنان است. گروه طالبان نیز سال گذشته به شقیقه یک دختر 14 ساله پاکستانی  به نام " ملاله یوسف زی" به دلیل اینکه ازحق تحصیل زنان و دختران دفاع می کرد، شلیک کرد و او را به  نماد دختر مسلمان و در عین حال اجتماعی و مدرن  تبديل ساخت.

متاسفانه  این جنایت ها  كه كاملا با اسلام راستين مغاير است با هدايت و حمايت استعمار غرب با دست ارتجاع وهابیت تروريست و با استفاده از جهل و تحريك تعصبات غير عقلايي عده ای افراطی و متعصب به نام اسلام در گوشه گوشه دنیا صورت می گیرد  ، هر بار تحت عناوين مختلفي چون القاعده، طالبان، بوکوحرام و... بروز مي يابد .

به راستی یک شنونده یا بیننده ناآگاه که شناخت درست و دقیقی از اسلام ندارد وقتی حرف های امثال رهبر بوکرحرام را می شنود چه حسی نسبت به اسلام و مسلمين پیدا می کند؟

چرا ما  از پيوند وهابيت با استعمار غرب غافليم و از اهداف شوم آنها پرده بر نمي داريم؟  و به این مساله کمتر توجه داریم که این گروه های متعصب ، تکفیری و تندرو وهن اسلام و مسلمينند و اسلام را به گونه ای جلوه می دهند که شاید صد دشمن نتواند در جهت تخریب ، همانند اینها عمل کند.

آیا گروگان گرفتن دختران نوجوان و اعلام فروش آنها در بازار و اینکه این امربه دستور خداست! بردن آبروی اسلام و مسلمين نیست؟

آیا نباید علمای اسلامی و مسلمانان وارد عمل شوند و این قبیل اقدامات زشت را که وهن اسلام و مسلمين است را محکوم نمايند؟ و از این جماعت نادان و ماقبل مدنیت بپرسند در کجای اسلام تحصیل زنان منع شده است؟ آیا به دینی که پیامبر آن امر به تحصیل علم را برای همه حتی نزد کافران و حتی با هجرت به دورترین نقطه دنیا امر کرده است، این قبیل گفته ها شانيت دارد؟

جوامع اسلامی اگر به فکر آبروی اسلام و مسلمين هستند باید قاطعانه و با جديت این قبیل اقدامات زشت،شنيع  و غیر انسانی را محکوم کرده و از آن برائت بجویند و اعلام کنند كه چهره رحمانی دین اسلام از این گونه موارد مبرا است و این گروه های جاهل و متعصب نماد اسلام  و مسلمين نیستند.

تا شاید صدای اکثریت مسلمانان همراه با صدای این رهبر گروه تروریستی که خود را نماد اسلام می داند و به نام " الله" سخن می گوید ، در کنار غریو اعتراض همه ملت های اسلامی به این قبیل اقدامات زشت گم شود.

لذا اتحاديه بين المللي زنان پيرو اديان توحيدي ضمن  محکوم نمودن این عمل ضد بشری به این گروه های افراطی هشدار می دهد نسبت به رواداشتن ظلم های آشکار وبی عدالتی های گسترده نسبت به زنان خاتمه داده و دختران معصوم نیجریه اي را  به آغوش خانواده ها يشان باز گرداند.

همچنین از سازمان های بین المللی  و كليه سازمانها و نهادهاي طرفدار حقوق بشر  میخواهد به جای حاشیه سازی های بی ثمر برای اسلام و مسلمانان واقعی ، به طرد گروهک های انحرافی و ضد اسلام بپردازد وظلم آشكاربه زنان را  درجهان محکوم نماید .

در پايان به جوامع اسلامي و علما عرض مي نمايم سکوت مسلمانان  در برابر جرم وجنایتی که یک اقلیت خودفریفته و فوق العاده افراطی وخطرناک به نام دین  انجام مي دهد،جایز نیست و ما خواهان اقدام جمعی مسلمانان علیه بوکو حرام هستيم. چرا كه به نظر می رسد باید همبستگی قوی و وسیع تری دربین مسلمانان شکل گيرد  و دفاع از اين ربوده شدگان و خانواده های بیگناه شان  به شکلی بارزتر و قوی تردر سطح رسانه های بين المللي ، مردمی و سیاسی خودبروز يابد.

 کشورهای عرب نيز باید بیش از این تلاش نمايند و تنها به ارائه گزارش های رسانه ای و یا صدور بیانیه های محکومیت اکتفا نكنند.چرا كه ربودن صدها دختر بچه با شیوه ای وحشیانه و بعد آماده کردن آنها برای فروش رفتاری است که با هیچ زبانی قابل توصیف نیست. پس بايد با  قربانیان  اعلام همبستگی کرد و برای نجات آنها تلاش نمود.


اتحاديه بين المللي زنان پيرو اديان توحيدي

سایت های مرتبط
نظرسنجی
به نظر شما از نظر کیفی مطالب سایت چگونه است؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1640
 بازدید امروز : 103
 کل بازدید : 1682966
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/3125
تمامی حقوق این سایت برای این سازمان محفوظ می باشد.